Zmiany na Facebooku. Wpisy ze stron będą gorzej widoczne

Jest dopiero styczeń, a już wiadomo, że to nie będzie łatwy rok dla firm, marek, mediów, urzędów czy innych podmiotów, które posiadają oficjalne profile na Facebooku. Wszystko przez zmiany, jakie zostaną wprowadzone w najbliższym czasie w serwisie Marka Zuckerberga.

 

Od tego roku zmieni się algorytm Facebooka. Co to oznacza dla przeciętnego użytkownika? Przede wszystkim to, że zobaczymy więcej treści publikowanych przez znajomych i rodzinę, a znacznie mniej wpisów marek, firm, sklepów czy innych stron. Taki zabieg pozwoli na przywrócenie pierwotnego charakteru serwisu, który miał zbliżać ludzi i zacieśniać więzi, a nie być wielką przestrzenią reklamową.

 

Dla wielu użytkowników taka zmiana będzie pozytywnym działaniem, gdyż aktualności przestaną być zaśmiecane przez niechciane treści, jednak należy pamiętać, iż nowy algorytm sprawi także, że znacznie gorzej będą publikowane treści z takich stron jak lokalne media czy samorząd. Ale to jeszcze nie wszystko, im mniej reakcji i komentarzy pod postami pochodzącymi ze stron, tym jeszcze większe ograniczenia w ich wyświetlaniu.

 

Z biegiem czasu może się okazać, że posty publikowane przez lokalne media oraz  samorząd będą bardzo słabo widoczne lub wcale. Jednak z pomocą przychodzi funkcja, z której użytkownicy nie korzystają często, mowa o ustawieniach preferencji obserwowania danej strony. Wystarczy wejść na stronę, kliknąć w zakładkę Obserwowanie i zaznaczyć Wyświetlaj najpierw. Dzięki temu posty ze stron będą widoczne w aktualnościach użytkownika tak, jak dotychczas.

 


W związku ze zmianą algorytmu Facebooka zachęcamy do kliknięcia Wyświetlaj najpierw w przypadku stron lokalnych mediów, samorządu, instytucji kultury, placówek oświatowych, etc. Taki zabieg pozwoli Państwu na otrzymywanie w dalszym ciągu wiadomości z tych stron. Natomiast każda reakcja w postaci polubienia, komentarza czy dalszego udostępnienia treści umożliwia dotarcie danej informacji do większej grupy odbiorców. Dzięki wymienionym działaniom (mimo algorytmu) uda się zachować swobodny przepływ informacji z terenu gminy i osiedla Nowosolna z wykorzystaniem serwisu Facebook.

 

 

 

 

 

Miejsce na Twoją reklamę

 

reklama@echanowosolnej.pl

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Reklama

Aktualnie gościmy

Odwiedza nas 56 gości oraz 0 użytkowników.