Radni chcą odwołać Przewodniczącą Rady Osiedla Nowosolna

Radni Rady Osiedla Nowosolna chcą odwołania Ewy Świdzińskiej z funkcji Przewodniczącej Rady Osiedla Nowosolna. Zebranie w tej sprawie zaplanowano 9 stycznia 2018 r., o godzinie 19.00, w siedzibie Rady Osiedla. 


Wniosek o odwołanie obecnej przewodniczącej wpłynął 28 grudnia 2017 r. i podpisało się pod nim siedmiu członków Rady Osiedla Nowosolna. Zdaniem radnych Ewa Świdzińska nie reprezentuje we właściwy sposób ani samej rady, ani interesów mieszkańców osiedla. W uzasadnieniu czytamy:

 

 

Przewodnicząca Rady Osiedla Nowosolna swoim działaniem zaprzecza podstawowym zasadom demokracji a jej kierowanie pracami Rady przypomina metody występujące przed rokiem 1989 a stosowane przez partyjnych dyrektorów. Jest to arogancja w stosunku do podwładnych i uległość wobec ludzi stojących wyżej.
Wniosek o odwołanie Przewodniczącej Rady Osiedla Nowosolna
28 grudnia 2017 r.

 

Dalej radni w wyliczają następujące argumenty:

 

  1. Samodzielne, wbrew ustaleniom rady, podejmowanie działań oraz podejmowanie decyzji.
  2. Brak udokumentowania (protokołów - informacji ustnej) ze spotkań z urzędnikami miejskimi.
  3. Brak wizji rozwoju Osiedla Nowosolna oraz jakichkolwiek działań w sprawie pozyskania środków poza podziałem środków statutowych i z algorytmu.
  4. Kierowanie do głosowania uchwał, których nie można wykonać (strefa zamieszkania).
  5. Prowadzenie facebooka bez konsultacji z radymi osiedlowymi co do treści.
  6. Brak reakcji na wnioski radnych (parking przy Margaretek).
Wniosek o odwołanie Przewodniczącej Rady Osiedla Nowosolna
28 grudnia 2017 r.
 
 

Sama Przewodnicząca Rady Osiedla Nowosolna, nie chce uprzedzać faktów, ani odnosić się do zarzutów, gdyż na to przyjdzie czas 9 stycznia, jednak pismem nie jest zaskoczona - Wniosek Państwa Radnych nie ma żadnego pokrycia w faktach i w zadaniach RO wynikających ze statutu. Od pewnego czasu byłam pewna, że taki wniosek wpłynie. Ne jest to dla mnie żadnym zaskoczeniem - komentuje przewodnicząca. Czy Ewa Świdzińska pozostanie Przewodniczącą Rady Osiedla Nowosolna okaże się 9 stycznia 2018 r.

Miejsce na Twoją reklamę

 

reklama@echanowosolnej.pl

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Reklama

Business News

loading...
loading...

Aktualnie gościmy

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.