Contact Us!

Gmina Nowosolna

loading...

Osiedle Nowosolna

loading...
loading...

Łódzki Rower Publiczny: Mieszkańcy osiedla Nowosolna wciąż czekają na stację

Na początku sierpnia Łódzki Rower Publiczny odniósł kolejny sukces – oddano do użytku kilkadziesiąt nowych stacji, w tym także na Widzewie, w ramach zadania zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego na ten rok. W ramach tego samego zadania stacja ŁRP miała się także pojawić na terenie osiedla Nowosolna. Miała, bo do tej pory nic w planowanej lokalizacji nie powstało.

 

Stacja Łódzkiego Roweru Publicznego, zgodnie z przedłożonym wnioskiem, ma się pojawić na ulicy Jugosłowiańskiej, w obrębie działki W47 - 303/3, czyli w pobliżu szkoły. Systematycznie ŁRP jest powiększany o kolejne lokalizacje, łącznie łodzianie mają obecnie do dyspozycji 148 stacji i 1480 rowerów. Jednak do tej pory żadna stacja nie pojawiła się na terenie osiedla, dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się tej sprawie bliżej i dowiedzieć się co z tym rowerem miejskim. Najpierw sprawdziliśmy aktualizowane co miesiąc postępy prac nad zadaniami, które są publikowane na stronie Urzędu Miasta Łodzi, jednak okazało się, że ostatnia wersja raportów pochodzi z czerwca. W dokumencie czytamy:

 

Zostały zakończone negocjacje z operatorem Nextbike SA, do 1 sierpnia zostanie uruchomione 47 stacji ŁRP. Trwają procedury przetargowe przetarg na pozostałe stacje zostanie ogłoszony w lipcu.

 

Szukamy dalej. W innym dokumencie znajdujemy numer telefonu do osoby, która udziela informacji w sprawie tego konkretnego projektu. Po kilku nieudanych próbach połączenia i przełączeniach między urzędnikami udało nam się ustalić pewne fakty. Przede wszystkim stacji Łódzkiego Roweru Publicznego na terenie osiedla w najbliższym czasie nie będzie. Okazuje się, że oddane na początku miesiąca stacje zostały zrealizowane na podstawie ogłoszonych wcześniej przetargów, jako uzupełnienie do już istniejącego systemu. Natomiast stacja, która ma pojawić się na terenie osiedla Nowosolna została zakwalifikowana do drugiego etapu realizacji inwestycji, na potrzeby którego trzeba ogłosić osobny przetarg.

 

Więc kiedy rower stanie na osiedlu? Na to pytanie nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Można jedynie domniemywać, że w najbliższym czasie, a może nawet i sezonie, mieszkańcy osiedla nie przejadą się Łódzkim Rowerem Publicznym. Aktualnie jest przygotowywana dokumentacja projektu, jednak sam przetarg nie został jeszcze ogłoszony, mimo, iż jeszcze w czerwcu zapowiadano, że przetarg zostanie ogłoszony w lipcu. Samo wyłonienie firmy oraz ewentualne odwołania też zajmą trochę czasu. Jak się dowiedzieliśmy, jeśli nawet w pierwszym terminie zostanie wyłoniony wykonawca i nie będzie żadnych odwołań, to realizacja zadania jest kwestią kilku miesięcy. W ten sposób stacja Łódzkiego Roweru Publicznego trafia na listę inwestycji, tuż za obwodnicą Nowosolnej, na którą mieszkańcy osiedla będą musieli jeszcze poczekać.

 

Działka W47 - 303/3, na której zaplanowano stację Łódzkiego Roweru Publicznego. Źródło:www.mpu.lodz.pl

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Echa Nowosolnej TV


Dożynki Gminne 2017

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Miejsce na Twoją reklamę

 

reklama@echanowosolnej.pl

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Reklama

Zapisz

Zapisz

Zapisz

loading...

Aktualnie gościmy

Odwiedza nas 75 gości oraz 0 użytkowników.

Zapisz

Zapisz

loading...

DOM

loading...

Kuchnia

loading...