Budżet Obywatelski 2018: Propozycje z terenu osiedla Nowosolna

Kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego nabiera tempa. Większość wniosków została już zweryfikowana, a na osiedlach trwają spotkania poświęcone propozycjom do realizacji w kolejnej odsłonie akcji. Łącznie zgłoszono 1131 projektów.

 

W tym roku mieszkańcy osiedla Nowosolna złożyli 10 propozycji zadań w ramach BO, jednak już teraz wiemy, że nie wszystkie zyskały pozytywną rekomendację, a co za tym idzie, nie znajdą się jesienią na kartach do głosowania.

Mimo wszystko będzie z czego wybierać, listę pozytywnie ocenionych projektów otwiera zadanie "Młodość pełna pasji - bezpłatne zajęcia sportowo - rekreacyjne oraz rywalizacja uczniów i studentów":

 

Zadanie przewiduje organizację otwartych i bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych w podziale na dyscypliny sportowe, a także rywalizację sportową w postaci organizacji zawodów i turniejów w różnych dyscyplinach. Zajęcia sportowo-rekreacyjne będą prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów na obiektach sportowych i rekreacyjnych. Dostępna będzie szeroka gama zajęć zarówno dla uczniów jak i studentów.

 

Kolejne zadanie, na które będzie można oddawać głosy to "Podniesienie poziomu bezpieczeństwa na terenie osiedla poprzez instalację monitoringu wizyjnego w rejonie Rynku Nowosolna". Projekt ten zakłada włączenie centrum osiedla do Systemu Monitoringu Miejskiego, co powinno w przyszłości wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w najbardziej ruchliwych miejscach. Wnioskodawcy proponują 8 punktów instalacji kamer: Jugosłowiańska 2 - ZS-P nr 2; Pomorska, przy CH Biedronka; Wiączyńska przy CH Biedronka; Brzezińska przy CH Shopin; Byszewska przy CH Shopin; Grabińska 3 - boisko; Kasprowicza - cmentarz; Hiacyntowa - wyjazd na Brzezińską.

 

Ciekawą propozycją jest także "Filmowa Nowosolna - cykl 10 seansów filmowych pod chmurką na osiedlu Nowosolna", który byłby realizowany na terenie boiska, przy ul. Grabińskiej 3:

 

W ramach zadania proponuje się 10 seansów filmowych, w okresie od połowy czerwca, do końca sierpnia, w każdy weekend (sobota). Seanse odbywałyby się w formie kina polowego. Co drugi seans byłby przeznaczony dla dzieci. (...) Seanse będą nieodpłatne i dostępne dla wszystkich.

 

Mieszkańcy osiedla Nowosolna stawiają także na integrację, dlatego na liście znalazło się zadanie "Rodzinna Strefa Gier Podwórkowych":

W naszym projekcie chcemy stworzyć na osiedlu Nowosolna, miejsce w którym będą się odbywały cykliczne zajęcia terenowe dla mieszkańców osiedla. Zajęcia te będą obejmowały naukę w gry tradycyjne (podwórkowe), takie jak kubb, molkky, krokiet, petanque i inne pochodzące z różnych krajów. Gry takiej sprzyjają integracji obywateli, pozwalają na rodzinne spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Są dostępne dla każdego, niezależnie od kondycji fizycznej i wieku. (...) Proponujemy aby zadanie trwało od maja 2018 do października 2018. Spotkania treningowe co najmniej dwa razy w tygodniu w godzinach 16.00 - 19.00.

 

Mniej szczęścia miały pozostałe propozycje, które z różnych względów zostały ocenione negatywnie. Taki los spotkał zadanie "Robotyka w szkole. Budowanie i programowanie robotów. Bezpłatne warsztaty dla dzieci"; "Budowa Osiedlowej Ścianki Wspinaczkowej na terenie OSP Łódź - Nowosolna"; "Żyj z pasją"; "Unihokej uczy, bawi i wychowuje. Bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży"; "Łódzki Rower Publiczny w Nowosolnej". Niewiadomą pozostaje jeszcze projekt "W górę i w dół, Wiączyńska bez dziur", który w dalszym ciągu nie posiada analizy merytorycznej.

 

 

Miejsce na Twoją reklamę

 

reklama@echanowosolnej.pl

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Reklama

Business News

loading...
loading...

Aktualnie gościmy

Odwiedza nas 65 gości oraz 0 użytkowników.