Contact Us!

Gmina Nowosolna

loading...

Osiedle Nowosolna

loading...
loading...

Budżet Obywatelski 2018: Propozycje z terenu osiedla Nowosolna

Kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego nabiera tempa. Większość wniosków została już zweryfikowana, a na osiedlach trwają spotkania poświęcone propozycjom do realizacji w kolejnej odsłonie akcji. Łącznie zgłoszono 1131 projektów.

 

W tym roku mieszkańcy osiedla Nowosolna złożyli 10 propozycji zadań w ramach BO, jednak już teraz wiemy, że nie wszystkie zyskały pozytywną rekomendację, a co za tym idzie, nie znajdą się jesienią na kartach do głosowania.

Mimo wszystko będzie z czego wybierać, listę pozytywnie ocenionych projektów otwiera zadanie "Młodość pełna pasji - bezpłatne zajęcia sportowo - rekreacyjne oraz rywalizacja uczniów i studentów":

 

Zadanie przewiduje organizację otwartych i bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych w podziale na dyscypliny sportowe, a także rywalizację sportową w postaci organizacji zawodów i turniejów w różnych dyscyplinach. Zajęcia sportowo-rekreacyjne będą prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów na obiektach sportowych i rekreacyjnych. Dostępna będzie szeroka gama zajęć zarówno dla uczniów jak i studentów.

 

Kolejne zadanie, na które będzie można oddawać głosy to "Podniesienie poziomu bezpieczeństwa na terenie osiedla poprzez instalację monitoringu wizyjnego w rejonie Rynku Nowosolna". Projekt ten zakłada włączenie centrum osiedla do Systemu Monitoringu Miejskiego, co powinno w przyszłości wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w najbardziej ruchliwych miejscach. Wnioskodawcy proponują 8 punktów instalacji kamer: Jugosłowiańska 2 - ZS-P nr 2; Pomorska, przy CH Biedronka; Wiączyńska przy CH Biedronka; Brzezińska przy CH Shopin; Byszewska przy CH Shopin; Grabińska 3 - boisko; Kasprowicza - cmentarz; Hiacyntowa - wyjazd na Brzezińską.

 

Ciekawą propozycją jest także "Filmowa Nowosolna - cykl 10 seansów filmowych pod chmurką na osiedlu Nowosolna", który byłby realizowany na terenie boiska, przy ul. Grabińskiej 3:

 

W ramach zadania proponuje się 10 seansów filmowych, w okresie od połowy czerwca, do końca sierpnia, w każdy weekend (sobota). Seanse odbywałyby się w formie kina polowego. Co drugi seans byłby przeznaczony dla dzieci. (...) Seanse będą nieodpłatne i dostępne dla wszystkich.

 

Mieszkańcy osiedla Nowosolna stawiają także na integrację, dlatego na liście znalazło się zadanie "Rodzinna Strefa Gier Podwórkowych":

W naszym projekcie chcemy stworzyć na osiedlu Nowosolna, miejsce w którym będą się odbywały cykliczne zajęcia terenowe dla mieszkańców osiedla. Zajęcia te będą obejmowały naukę w gry tradycyjne (podwórkowe), takie jak kubb, molkky, krokiet, petanque i inne pochodzące z różnych krajów. Gry takiej sprzyjają integracji obywateli, pozwalają na rodzinne spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Są dostępne dla każdego, niezależnie od kondycji fizycznej i wieku. (...) Proponujemy aby zadanie trwało od maja 2018 do października 2018. Spotkania treningowe co najmniej dwa razy w tygodniu w godzinach 16.00 - 19.00.

 

Mniej szczęścia miały pozostałe propozycje, które z różnych względów zostały ocenione negatywnie. Taki los spotkał zadanie "Robotyka w szkole. Budowanie i programowanie robotów. Bezpłatne warsztaty dla dzieci"; "Budowa Osiedlowej Ścianki Wspinaczkowej na terenie OSP Łódź - Nowosolna"; "Żyj z pasją"; "Unihokej uczy, bawi i wychowuje. Bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży"; "Łódzki Rower Publiczny w Nowosolnej". Niewiadomą pozostaje jeszcze projekt "W górę i w dół, Wiączyńska bez dziur", który w dalszym ciągu nie posiada analizy merytorycznej.

 

 

Echa Nowosolnej TV


Dożynki Gminne 2017

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Miejsce na Twoją reklamę

 

reklama@echanowosolnej.pl

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Reklama

Zapisz

Zapisz

Zapisz

loading...

Aktualnie gościmy

Odwiedza nas 43 gości oraz 0 użytkowników.

Zapisz

Zapisz

loading...

DOM

loading...

Kuchnia

loading...