Contact Us!

Gmina Nowosolna

loading...

Osiedle Nowosolna

loading...
loading...

Zmiany dla wybranych?

 

Aktualna zmiana w rozkładach jazdy autobusów dla... mieszkańców gminy Nowosolna? Z korespondencji prowadzonej między Radą Osiedla Nowosolna a Zarządem Dróg i Transportu wynika, że wprowadzone w poniedziałek zmiany są odpowiedzią na potrzeby mieszkańców gminy. Co więc z osiedlem? 

 

Rada Osiedla Nowosolna od dłuższego czasu wnioskuje do Zarządu Dróg i Transportu o wprowadzenie zmian do rozkładów jazdy autobusów kursujących na osiedlu tak, by mieszkańcy z tego terenu mogli swobodnie komunikować się z pozostałymi częściami miasta. Na początku kwietnia do ZDiTu trafił wniosek, w którym radni przedstawiają analizę rozkładu jazy linii 53A, z której wynika, że przerwy w kursach autobusu sięgają od 54 do 60 minut w dniach roboczych.  

 

Wnioskujemy o natychmiastowe dodanie takich korekt w rozkładzie jazdy 53A w dni robocze, aby częstotliwość kursowania nie była mniejsza niż w dni świąteczne, a w godzinach od 15.00 do 19.00 nie była mniejsza niż 20 minut.
Rada Osiedla Nowosolna
5 kwietnia 2017 r.

 

W odpowiedzi radni otrzymali pismo, w którym urzędnicy stwierdzili, iż w chwili obecnej (25 kwietnia 2017 r.), ze względu na znaczą ilość wniosków nie są w stanie określić terminu wprowadzenia zmian, ani ich zakresu. Pojawiła się także kwestia autobusu nocnego, który wraz z wprowadzeniem nowej siatki połączeń został zlikwidowany. 

  

(...) na dzień dzisiejszy nie planuje się przywrócenia komunikacji nocnej do osiedla Nowosolna, która zgodnie z założeniami skomunikować ma duże osiedla mieszkaniowe o zabudowie wielorodzinnej oraz zakłady pracy funkcjonujące w trybie całodobowej pracy. Należy również zaznaczyć, że zapotrzebowanie na komunikację nocną do Nowosolnej i ul. Pomorskiej było znikome.
ZDIT
25 kwietnia 2017 r.

 

Dwa miesiące później, czyli 19 czerwca, autobusy linii 53A, 53B, 53C, 53D, 53E, 90A, 90B, 90C, 91A, 91B oraz 91C pojechały zgodnie z nowymi rozkładami. Jednak nie wszyscy z tego faktu są zadowoleni, mieszkańcy gminy i osiedla skarżą się na chaos komunikacyjny, a także utrudnienia spowodowane brakiem autobusu nocnego. Powodu do zadowolenia nie ma też Rada Osiedla Nowosolna, gdyż wnioskowane propozycje zmian nie zostały uwzględnione wcale. W celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji radni kontaktowali się ze ZDiTem na różne sposoby, również za pomocą mediów społecznościowych. Część rozmów została opublikowana 20 czerwca na stronie Rady Osiedla Nowosolna.

 

Korespondencja między Radą Osiedla Nowosolna a ZDIT.

 

Odpowiedź Zarządu Dróg i Transportu pozostawiamy bez komentarza, jednak w tym momencie nasuwa się wiele pytań, m.in. dlaczego aktualizując rozkłady jazdy zostały uwzględnione potrzeby tylko mieszkańców gminy; czy zaproponowane przez Radę Osiedla Nowosolna zmiany zostaną wreszcie wprowadzone; co sądzą o całej tej sytuacji mieszkańcy gminy i osiedla Nowosolna? My jak zawsze będziemy szukać odpowiedzi na te i inne pytania, tymczasem na Wasze opinie czekamy na naszym Facebooku oraz pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Echa Nowosolnej TV


Dożynki Gminne 2017

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Miejsce na Twoją reklamę

 

reklama@echanowosolnej.pl

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Reklama

Zapisz

Zapisz

Zapisz

loading...

Aktualnie gościmy

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Zapisz

Zapisz

loading...

DOM

loading...

Kuchnia

loading...