Łódzki Rower Publiczny: Będą nowe stacje na Widzewie, ale później

Sieć Łódzkiego Roweru Publicznego powiększy się w tym roku o ponad 100 nowych stacji, których lokalizacje po części zostały wytypowane przez mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego. Już w kwietniu na łódzkich ulicach pojawi się 50 nowych punktów.

 

Sam pomysł Łódzkiego Roweru Publicznego spotkał się ze sporym entuzjazmem ze strony łodzian, dlatego nie dziwi fakt, iż w zeszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego znalazły się wnioski postulujące o rozbudowanie dotychczasowej sieci o nowe stacje, usytuowane nieco dalej od centrum. Jeden z realizowanych w tym roku wniosków - Rower miejski dla Widzewa obejmuje 10 stacji zlokalizowanych właśnie na terenie Widzewa, w tym jedną stację na osiedlu Nowosolna.

 

Proces rozbudowy sieci ŁRP został podzielony na etapy, w pierwszym o nowe stacje zostanie uzupełnione m.in. Nowe Centrum Łodzi, Retkinia oraz Teofilów. Rowery w tych miejscach powinny się pojawić w kwietniu, czyli już po rozpoczęciu sezonu (1 marca). Natomiast drugi etap związany jest z przeprowadzeniem pełnego przetargu, a nie uzupełniającego, co sprawi, iż mieszkańcy wytypowanych w drugiej kolejności miejsc będą musieli jeszcze trochę poczekać.

 

Dokładny termin realizacji drugiej części inwestycji nie został podany, jednak konieczność przeprowadzenia pełnej procedury przetargowej rozciąga inwestycję w czasie. Jedno jest pewne, mieszkańcy osiedla Nowosolna oraz pozostałych lokalizacji, które znalazły się w drugim etapie rozbudowy ŁRP, będą musieli uzbroić się w cierpliwość, bo stacje nie pojawią się prędko.

 

©  UMŁ

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz