Kolejny protest mieszkańców osiedla Nowosolna [ARCHIWUM]

W piątek, 15 listopada, trzy najbardziej ruchliwe ulice na terenie osiedla Nowosolna - Brzezińska, Pomorska oraz Wiączyńska były praktycznie nieprzejezdne. Wszystko przez protest mieszkańców osiedla, którzy domagają się rozpoczęcia realizacji projektu budowy obwodnicy Nowosolnej.

Tym razem blokady trwały nie godzinę, ale półtorej i objęły także ulicę Wiączyńską. W miejscach pikiet tworzyły się kilkukilometrowe korki, przez co został częściowo zablokowany także Rynek Nowosolna. Choć od poprzedniego protestu w sprawie obwodnicy, czy kwestii poprawy bezpieczeństwa na terenie osiedla nic się nie zmieniło, to pikietujący nie mają zamiaru zaprzestać blokad. Mariusz Młynarski, prezes Stowarzyszenia Obywatelskiego Obrony Własności i Ochrony Środowiska, zapowiada, że za dwa tygodnie mieszkańcy osiedla zablokują nie pojedyncze ulice, ale całe skrzyżowanie Rynek Nowosolna.

Sytuacja staje się coraz bardziej napięta, mieszkańcy osiedla oraz stowarzyszenie protestują prawie co tydzień, kierowcy denerwują się stojąc w korkach, a władze miasta, jak podkreślają pikietujący, nie reagują wcale. - Dojrzewa również w nas myśl o secesji od miasta, ponieważ miasto w ogóle nie interesuje się naszymi problemami. Być może rozpoczniemy poważne starania o odłączenie Nowosolnej od Łodzi - mówi Młynarski.

 

 

 

 

>>> Pełną galerię zdjęć znajdziesz na naszym Facebooku <<<