Mieszkańcy osiedla Nowosolna protestują [ARCHIWUM]

Mieszkańcy osiedla Nowosolna po raz kolejny zablokowali ulicę Pomorską i Brzezińską. Protestujący chcą w ten sposób zwrócić uwagę na brak działań władz miasta w sprawie budowy obwodnicy Nowosolnej i tym samym poprawy bezpieczeństwa na terenie osiedla.

W piątek, 25 października, między 16.00 a 17.00 mieszkańcy osiedla oraz Stowarzyszenie Obywatelskie Obrony Własności i Ochrony Środowiska znów zablokowali Pomorską i Brzezińską. Protestujący chcą w ten sposób zwrócić uwagę władz Łodzi na brak bezpieczeństwa w tej części miasta i potrzebę budowy obwodnicy Nowosolnej. Jak podkreślają pikietujący, to jedyny sposób komunikacji z urzędnikami, gdyż na wysyłane do Urzędu Miasta Łodzi pisma otrzymują jedynie nic nie wnoszące odpowiedzi. Lipcowy protest pod łódzkim magistratem też nie przyniósł żadnych skutków, bowiem z protestującymi nikt z obecnych władz miasta nie porozmawiał.

 

Mieszkańcy osiedla zapowiadają, że będą blokować ulice do skutku, kolejną pikietę zaplanowali na 8 listopada, w tych samych miejscach i godzinach. Natomiast 15 listopada protest potrwa nie godzinę, ale półtorej.

 

 

 

>>> Pełną galerię zdjęć znajdziesz na naszym Facebooku <<<