Contact Us!

Gmina Nowosolna

loading...

Osiedle Nowosolna

loading...
loading...

Nowa koncepcja obwodnicy Nowosolnej [ARCHIWUM]

Jest nowa koncepcja obwodnicy Nowosolnej. W czwartek (6 lutego), podczas specjalnego spotkania z dziennikarzami, władze Łodzi zaprezentowały projekty zmian do Studium Systemu Transportowego Łodzi.

 

Kliknij, żeby otworzyć całą mapę w nowym oknie >>>

 

Priorytetową inwestycją jest obwodnica Nowosolnej, która pomoże nie tylko zmniejszyć ruch na terenie osiedla i ulicy Brzezińskiej, ale także odciąży Strykowską, Wojska Polskiego oraz Rondo Solidarności. Obwodnica w nowym śladzie będzie niemal dochodzić do ulicy Jugosłowiańskiej, by później rozdzielić się w kierunku Brzezińskiej lub Pomorskiej, gdzie planowany jest łącznik z ulicą Puszkina. Zmieni się także charakter ulicy Brzezińskiej (od Rynku Nowosolna do Sikawy), która stanie się drogą lokalną z ograniczonym dostępem dla samochodów ciężarowych, nowymi chodnikami, ścieżkami rowerowymi oraz wyniesionymi przejściami dla pieszyc

Dzięki nowej koncepcji obwodnicy zyska także ulica Pomorska (od Rynku Nowosolna do granic administracyjnych osiedla), która w końcu doczeka się remontu. - Ten odcinek drogi niestety ma już swoją techniczną przydatność za sobą – komentuje stan Pomorskiej Radosław Stępień. Zaprezentowany wariant obwodnicy pozwoli na chwilowe wyłączenie z ruchu Pomorskiej i przeprowadzenie na niej gruntownego remontu.

- Tym samym zakończyłaby się potężna dyskusja, zarówno z mieszkańcami Sikawy, ulicy Budy, jak i grupami mieszkańców, które protestowały przeciwko budowie obwodnicy w tym śladzie. Bardzo uważnie wysłuchaliśmy mieszkańców oraz ekspertów, ale żeby rozwiązać te dwa problemy na raz, czyli ruch drogowy i interesy mieszkańców, konieczna była całkowita zmiana koncepcji przebudowy układu ruchu - podsumowuje Stępień. Jednak, jak podkreślają władze Łodzi, nowa koncepcja obwodnicy Nowosolnej będzie funkcjonować dobrze, ale pod warunkiem, że zostanie zrealizowana w całości, a do tego są potrzebne znaczne środki finansowe. Miasto będzie się starać o dofinansowanie inwestycji ze środków unijnych na lata 2014-2020.

W najbliższym czasie mieszkańców osiedla Nowosolna czeka spotkanie z władzami Łodzi w sprawie nowej koncepcji obwodnicy. - Teraz naprawdę mamy o czym rozmawiać i teraz możemy poważnie usiąść z mieszkańcami, pokazać im planowane przebiegi, powiedzieć, jak według tej koncepcji będzie wyglądało skrzyżowanie w Nowosolnej, remont ulicy Pomorskiej, czy nowy charakter Brzezińskiej – mówi Stępień. Zebranie ma się odbyć na terenie osiedla w ciągu dwóch tygodni od czwartkowej prezentacji. 

Jak podkreślają władze miasta, zaprezentowane podczas spotkania rozwiązania nie są ostateczną decyzją podjętą w sprawie konkretnej inwestycji, to jedynie studium planistyczne, które w przyszłości pomoże w stworzeniu szczegółowych dokumentów planistycznych. Ostateczny kształt omówionych propozycji zależy od zdobytych dofinansowań oraz decyzji radnych Rady Miejskiej.

Echa Nowosolnej TV


Dożynki Gminne 2017

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Miejsce na Twoją reklamę

 

reklama@echanowosolnej.pl

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Reklama

Zapisz

Zapisz

Zapisz

loading...

Aktualnie gościmy

Odwiedza nas 82 gości oraz 0 użytkowników.

Zapisz

Zapisz

loading...

DOM

loading...

Kuchnia

loading...