Obwodnica Nowosolnej w 2015! [ARCHIWUM]

Dwa pasy ruchu w obu kierunkach, drogi serwisowe, trasy dla pieszych i rowerzystów, to wszystko już za trzy lata. W 2015 r. pojedziemy obwodnicą Nowosolnej!

Obwodnica powstanie zgodnie z południowym wariantem 1E. Jak podkreślał podczas czwartkowej konferencji Grzegorz Nita, dyrektor Zarządu Dróg i Transportu, wybór tej opcji został oparty na szczegółowej analizie, która objęła cztery czynniki: techniczny, transportowy, środowiskowy oraz społeczny. Wariant 1E uzyskał najwyższą ocenę punktową, a zatem okazał się najkorzystniejszy i w miarę najkrótszy, bowiem nowa droga będzie mieć 8,3 km. Dzięki obwodnicy odciążone zostanie nie tylko osiedle Nowosolna, ale także ulica Brzezińska, nowa trasa pozwoli skomunikować układ drogowy z węzłem na autostradę A1, co zapewni płynność komunikacyjną

 

Prace mają ruszyć w 2013 r., ale będą one głównie polegać na przygotowaniu dokumentacji projektowej. Jak dowiedział się portal Echa Nowosolnej realizacja projektu może rozpocząć się już w 2013 r., ale pod warunkiem, że w budżecie miasta zostaną zabezpieczone odpowiednie środki finansowe. Natomiast ZDiT szacuje, że roboty drogowe rozpoczną się na początku 2014 r. By zapewnić odpowiednie środki finansowe, a co za tym idzie również terminową realizację inwestycji, władze miasta będą ubiegać się o datacje z funduszy unijnych. Szacunkowa wartość projektu, to około 630 mln zł. Zarząd Dróg i Transportu nie planuje kolejnych spotkań informacyjnych.