Contact Us!

Gmina Nowosolna

loading...

Osiedle Nowosolna

loading...
loading...

Radosław Stępień o protestach mieszkańców osiedla Nowosolna [archiwum]

Ulica jest do poruszania się, to nie jest miejsce dialogu - mówi Radosław Stępień, wiceprezydent Łodzi, o protestach w Nowosolnej.

Mieszkańcy osiedla Nowosolna wiąż blokują ulice, domagają się poprawy bezpieczeństwa i rozpoczęcia budowy obwodnicy Nowosolnej. Chcą także rozmawiać z władzami Łodzi, jednak, jak podkreślają protestujący, drogą oficjalną niewiele udało im się osiągnąć, dlatego prawie co tydzień pikietują na dwóch najbardziej ruchliwych ulicach na osiedlu. Z kolei władze miasta twierdzą, że robią, co mogą, by obwodnica wreszcie powstała. - Oczywiście każdy ma prawo protestować, dla mnie sytuacja jest o tyle trudna, że właściwie każdy z komitetów proponuje rozwiązanie, które jest w konflikcie z innym komitetem. Gdybyśmy zebrali dzisiaj od wszystkich komitetów informacje na temat tego, jak ma wyglądać ta obwodnica, to byłby to szereg różnych projektów, najczęściej w żaden sposób ze sobą nie powiązanych - komentuje zaistniałą sytuację Radosław Stępień.

 

Tymczasem protestujący zwracają uwagę na fakt, iż decyzja o wyborze najkorzystniejszego przebiegu inwestycji zapadła już w 2007 roku. Dokładnie 29 października 2007 r., po konsultacjach z mieszkańcami (25.10.2007 r.), Rada Osiedla Nowosolna poparła południowy wariant obwodnicy (uchwała nr 104/38/07). Od tego czasu niewiele w tej kwestii się zmieniło, dlatego blokując Brzezińską i Pomorską mieszkańcy osiedla sprzeciwiają się brakowi działań prowadzących do realizacji zatwierdzonego projektu, a nie samej obwodnicy. Jednak Stępień uspokaja i zapewnia, że władze miasta nie zapomniały o Nowosolnej, właśnie trwają prace nad kolejną koncepcją przebiegu obwodnicy. Jak będzie wyglądać kolejny wariant dowiemy się na przełomie 2013 i 2014 roku.

Jak podkreśla wiceprezydent Łodzi w tym obszarze nie ma bezkonfliktowego rozwiązania, aktualnie protestują mieszkańcy osiedla Nowosolna, Stoki oraz Dolina Łódki, jednak kiedy zostanie przedstawiony nowy projekt mogą pojawić się kolejne komitety protestacyjne. - Protesty nie mają żadnego wpływu, ani na to kiedy zostanie przyjęty projekt, ani w jakim kształcie, dlatego, że musielibyśmy uwzględnić wszystkie możliwe protesty, a gdybyśmy je uwzględnili, to obwodnica nie powstałaby w ogóle - mówi Stępień.

Mieszkańcy osiedla Nowosolna oraz Stowarzyszenie Obywatelskie Obrony Własności i Ochrony Środowiska mają nadzieję, że podczas jednej z pikiet pojawią się władze miasta, by porozmawiać o obwodnicy i poprawie bezpieczeństwa w tej części miasta, jednak zdaniem Radosława Stępnia do takiej sytuacji nie dojdzie. - Dialog na ulicy nie jest żadnym dialogiem, to rodzaj próby zaistnienia medialnie, ale negocjacyjnie, czy koncepcyjnie niewiele daje - komentuje wiceprezydent. - Jeśli mieszkańcy chcą przyjść i porozmawiać, to zapraszam - dodaje.

Echa Nowosolnej TV


Dożynki Gminne 2017

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Miejsce na Twoją reklamę

 

reklama@echanowosolnej.pl

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Reklama

Zapisz

Zapisz

Zapisz

loading...

Aktualnie gościmy

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Zapisz

Zapisz

loading...

DOM

loading...

Kuchnia

loading...