MPK: Zmiany w komunikacji miejskiej od 4 lutego 2018 r. [AKTUALIZACJA]

Od 4 lutego 2018 r. pasażerów łódzkiej komunikacji miejskiej czekają duże zmiany. Powrócą niektóre linie, pojawią się nowe połączenia, zmienią się przystanki oraz oznaczenia poszczególnych linii, a wszystko za sprawą korekt do obecnego układu połączeń, które zostaną wprowadzone na początku lutego.

 

Czytaj więcej...

Ruszyła budowa chodnika na Byszewskiej [wideo]

18 września ruszyła długo wyczekiwana budowa chodnika na ulicy Byszewskiej. Już niebawem mieszkańcy osiedla będą mogli poruszać się bezpiecznie aż do granic miasta. Tymczasem co tydzień sprawdzamy postępy prac.

 

Czytaj więcej...

Zmiany dla wybranych?

 

Aktualna zmiana w rozkładach jazdy autobusów dla... mieszkańców gminy Nowosolna? Z korespondencji prowadzonej między Radą Osiedla Nowosolna a Zarządem Dróg i Transportu wynika, że wprowadzone w poniedziałek zmiany są odpowiedzią na potrzeby mieszkańców gminy. Co więc z osiedlem? 

 

Czytaj więcej...

Łódzki Rower Publiczny: Będą nowe stacje na Widzewie, ale później

Sieć Łódzkiego Roweru Publicznego powiększy się w tym roku o ponad 100 nowych stacji, których lokalizacje po części zostały wytypowane przez mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego. Już w kwietniu na łódzkich ulicach pojawi się 50 nowych punktów.

 

Sam pomysł Łódzkiego Roweru Publicznego spotkał się ze sporym entuzjazmem ze strony łodzian, dlatego nie dziwi fakt, iż w zeszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego znalazły się wnioski postulujące o rozbudowanie dotychczasowej sieci o nowe stacje, usytuowane nieco dalej od centrum. Jeden z realizowanych w tym roku wniosków - Rower miejski dla Widzewa obejmuje 10 stacji zlokalizowanych właśnie na terenie Widzewa, w tym jedną stację na osiedlu Nowosolna.

 

Czytaj więcej...

MPK: Zmiany rozkładów jazdy wokół dworca Łódź Fabryczna [MAPY]

W grudniu łodzian czeka prawdziwa komunikacyjna rewolucja, autobusy i tramwaje pojadą zmienionymi trasami, niektóre będą kursować już na stałe według rozkładu obowiązującego w czasie budowy dworca, a plac Dąbrowskiego przestanie być krańcówką. Wszystko przez otwarcie dworca Łódź Fabryczna i nowego centrum Łodzi.

Zgodnie z obietnicami władz miasta 11 grudnia z dworca Łódź Fabryczna odjadą pierwsze pociągi, a to oznacza, że na sam dworzec także trzeba będzie się jakoś dostać, dlatego zostały zmienione trasy kilkunastu linii autobusowych oraz tramwajowych. Największe zmiany są związane z placem Dąbrowskiego, ponieważ cała komunikacja miejska zostanie przeniesiona z tego miejsca pod nowy dworzec.

Czytaj więcej...

Autostrada A1 zbyt głośna, będą ekrany

Autostrada A1 jest zbyt głośna, to już pewne. W piątek łódzki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad opublikował wyniki przeprowadzonych pomiarów.

O tym, że nowo otwarta autostrada A1 na odcinku Stryków - Tuszyn jest zbyt głośna wiedzą wszyscy, a żeby sprawdzić tę teorię nie potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. Hałas jest słyszalny i to nawet w promieniu kilku kilometrów od autostrady. Już w sierpniu Wojewódzki Inspektorat Środowiska w Łodzi opublikował wyniki pomiarów, które wykazały, iż poziom hałasu w badanych punktach przekracza 2 dB. Natomiast na początku września, na zlecenie GDDKiA, przeprowadzono bardziej szczegółowe pomiary.

 

Czytaj więcej...

Obwodnica Nowosolnej: spotkanie informacyjne dla mieszkańców [ARCHIWUM]

W najbliższy piątek, 7 marca, o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące nowej koncepcji obwodnicy Nowosolnej.

Mieszkańcy osiedla długo czekali na możliwość rozmowy z władzami Łodzi w sprawie obwodnicy Nowosolnej. Wcześniej było to niemożliwe, gdyż, jak podkreślał Radosław Stępień, wiceprezydent Łodzi, nie było jeszcze o czym dyskutować. 6 lutego zostały zaprezentowane projekty zmian do Studium Systemu Transportowego Łodzi, w tym także nowa koncepcja obwodnicy. 

Czytaj więcej...

Nowa koncepcja obwodnicy Nowosolnej [ARCHIWUM]

Jest nowa koncepcja obwodnicy Nowosolnej. W czwartek (6 lutego), podczas specjalnego spotkania z dziennikarzami, władze Łodzi zaprezentowały projekty zmian do Studium Systemu Transportowego Łodzi.

 

Kliknij, żeby otworzyć całą mapę w nowym oknie >>>

 

Czytaj więcej...

Paraliż Rynku Nowosolna [ARCHIWUM]

Mieszkańcy osiedla Nowosolna po raz kolejny wyszli na ulicę, w piątek 29 listopada, między 16.00 a 17.00 zablokowali Rynek Nowosolna.

Zgodnie z obietnicą protestujący zablokowali nie dwie, lecz sześć ulic - Jugosłowiańską, Pomorską, Wiączyńską, Byszewską, Grabińską i Kasprowicza. Tym razem pikietujący nie pojawili się na Brzezińskiej, jednak blokada pozostałych ulic sprawiła, że także tam tworzyły się gigantyczne korki. Z tygodnia na tydzień atmosfera podczas akcji staje się coraz bardziej nerwowa, kierowcy mają dosyć protestów i stania w korkach. Organizatorzy zapowiadają, że przerwą blokady, pod warunkiem, że dojdzie do spotkania z władzami miasta, jednak do tego czasu będą pikietować dalej. Kolejna blokada została zaplanowana na 13 grudnia i tym razem potrwa nie godzinę, ale półtorej, od 16.00 do 17.30.

Czytaj więcej...