Zmiany dla wybranych?

 

Aktualna zmiana w rozkładach jazdy autobusów dla... mieszkańców gminy Nowosolna? Z korespondencji prowadzonej między Radą Osiedla Nowosolna a Zarządem Dróg i Transportu wynika, że wprowadzone w poniedziałek zmiany są odpowiedzią na potrzeby mieszkańców gminy. Co więc z osiedlem? 

 

Czytaj więcej...

Łódzki Rower Publiczny: Będą nowe stacje na Widzewie, ale później

Sieć Łódzkiego Roweru Publicznego powiększy się w tym roku o ponad 100 nowych stacji, których lokalizacje po części zostały wytypowane przez mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego. Już w kwietniu na łódzkich ulicach pojawi się 50 nowych punktów.

 

Sam pomysł Łódzkiego Roweru Publicznego spotkał się ze sporym entuzjazmem ze strony łodzian, dlatego nie dziwi fakt, iż w zeszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego znalazły się wnioski postulujące o rozbudowanie dotychczasowej sieci o nowe stacje, usytuowane nieco dalej od centrum. Jeden z realizowanych w tym roku wniosków - Rower miejski dla Widzewa obejmuje 10 stacji zlokalizowanych właśnie na terenie Widzewa, w tym jedną stację na osiedlu Nowosolna.

 

Czytaj więcej...

MPK: Zmiany rozkładów jazdy wokół dworca Łódź Fabryczna [MAPY]

W grudniu łodzian czeka prawdziwa komunikacyjna rewolucja, autobusy i tramwaje pojadą zmienionymi trasami, niektóre będą kursować już na stałe według rozkładu obowiązującego w czasie budowy dworca, a plac Dąbrowskiego przestanie być krańcówką. Wszystko przez otwarcie dworca Łódź Fabryczna i nowego centrum Łodzi.

Zgodnie z obietnicami władz miasta 11 grudnia z dworca Łódź Fabryczna odjadą pierwsze pociągi, a to oznacza, że na sam dworzec także trzeba będzie się jakoś dostać, dlatego zostały zmienione trasy kilkunastu linii autobusowych oraz tramwajowych. Największe zmiany są związane z placem Dąbrowskiego, ponieważ cała komunikacja miejska zostanie przeniesiona z tego miejsca pod nowy dworzec.

Czytaj więcej...

Autostrada A1 zbyt głośna, będą ekrany

Autostrada A1 jest zbyt głośna, to już pewne. W piątek łódzki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad opublikował wyniki przeprowadzonych pomiarów.

O tym, że nowo otwarta autostrada A1 na odcinku Stryków - Tuszyn jest zbyt głośna wiedzą wszyscy, a żeby sprawdzić tę teorię nie potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. Hałas jest słyszalny i to nawet w promieniu kilku kilometrów od autostrady. Już w sierpniu Wojewódzki Inspektorat Środowiska w Łodzi opublikował wyniki pomiarów, które wykazały, iż poziom hałasu w badanych punktach przekracza 2 dB. Natomiast na początku września, na zlecenie GDDKiA, przeprowadzono bardziej szczegółowe pomiary.

 

Czytaj więcej...

Obwodnica Nowosolnej: spotkanie informacyjne dla mieszkańców [ARCHIWUM]

W najbliższy piątek, 7 marca, o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące nowej koncepcji obwodnicy Nowosolnej.

Mieszkańcy osiedla długo czekali na możliwość rozmowy z władzami Łodzi w sprawie obwodnicy Nowosolnej. Wcześniej było to niemożliwe, gdyż, jak podkreślał Radosław Stępień, wiceprezydent Łodzi, nie było jeszcze o czym dyskutować. 6 lutego zostały zaprezentowane projekty zmian do Studium Systemu Transportowego Łodzi, w tym także nowa koncepcja obwodnicy. 

Czytaj więcej...

Nowa koncepcja obwodnicy Nowosolnej [ARCHIWUM]

Jest nowa koncepcja obwodnicy Nowosolnej. W czwartek (6 lutego), podczas specjalnego spotkania z dziennikarzami, władze Łodzi zaprezentowały projekty zmian do Studium Systemu Transportowego Łodzi.

 

Kliknij, żeby otworzyć całą mapę w nowym oknie >>>

 

Czytaj więcej...

Paraliż Rynku Nowosolna [ARCHIWUM]

Mieszkańcy osiedla Nowosolna po raz kolejny wyszli na ulicę, w piątek 29 listopada, między 16.00 a 17.00 zablokowali Rynek Nowosolna.

Zgodnie z obietnicą protestujący zablokowali nie dwie, lecz sześć ulic - Jugosłowiańską, Pomorską, Wiączyńską, Byszewską, Grabińską i Kasprowicza. Tym razem pikietujący nie pojawili się na Brzezińskiej, jednak blokada pozostałych ulic sprawiła, że także tam tworzyły się gigantyczne korki. Z tygodnia na tydzień atmosfera podczas akcji staje się coraz bardziej nerwowa, kierowcy mają dosyć protestów i stania w korkach. Organizatorzy zapowiadają, że przerwą blokady, pod warunkiem, że dojdzie do spotkania z władzami miasta, jednak do tego czasu będą pikietować dalej. Kolejna blokada została zaplanowana na 13 grudnia i tym razem potrwa nie godzinę, ale półtorej, od 16.00 do 17.30.

Czytaj więcej...

Kolejny protest mieszkańców osiedla Nowosolna [ARCHIWUM]

W piątek, 15 listopada, trzy najbardziej ruchliwe ulice na terenie osiedla Nowosolna - Brzezińska, Pomorska oraz Wiączyńska były praktycznie nieprzejezdne. Wszystko przez protest mieszkańców osiedla, którzy domagają się rozpoczęcia realizacji projektu budowy obwodnicy Nowosolnej.

Tym razem blokady trwały nie godzinę, ale półtorej i objęły także ulicę Wiączyńską. W miejscach pikiet tworzyły się kilkukilometrowe korki, przez co został częściowo zablokowany także Rynek Nowosolna. Choć od poprzedniego protestu w sprawie obwodnicy, czy kwestii poprawy bezpieczeństwa na terenie osiedla nic się nie zmieniło, to pikietujący nie mają zamiaru zaprzestać blokad. Mariusz Młynarski, prezes Stowarzyszenia Obywatelskiego Obrony Własności i Ochrony Środowiska, zapowiada, że za dwa tygodnie mieszkańcy osiedla zablokują nie pojedyncze ulice, ale całe skrzyżowanie Rynek Nowosolna.

Czytaj więcej...

Radosław Stępień o protestach mieszkańców osiedla Nowosolna [archiwum]

Ulica jest do poruszania się, to nie jest miejsce dialogu - mówi Radosław Stępień, wiceprezydent Łodzi, o protestach w Nowosolnej.

Mieszkańcy osiedla Nowosolna wiąż blokują ulice, domagają się poprawy bezpieczeństwa i rozpoczęcia budowy obwodnicy Nowosolnej. Chcą także rozmawiać z władzami Łodzi, jednak, jak podkreślają protestujący, drogą oficjalną niewiele udało im się osiągnąć, dlatego prawie co tydzień pikietują na dwóch najbardziej ruchliwych ulicach na osiedlu. Z kolei władze miasta twierdzą, że robią, co mogą, by obwodnica wreszcie powstała. - Oczywiście każdy ma prawo protestować, dla mnie sytuacja jest o tyle trudna, że właściwie każdy z komitetów proponuje rozwiązanie, które jest w konflikcie z innym komitetem. Gdybyśmy zebrali dzisiaj od wszystkich komitetów informacje na temat tego, jak ma wyglądać ta obwodnica, to byłby to szereg różnych projektów, najczęściej w żaden sposób ze sobą nie powiązanych - komentuje zaistniałą sytuację Radosław Stępień.

Czytaj więcej...

PROMOCJA!

 

 

18 września - 31 października

 

WSZYSTKIE BANERY REKLAMOWE

 

TANIEJ!

 

Miesięczna emisja już od 40 zł!

 

reklama@echanowosolnej.pl

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

UWAGA!

Od 11 grudnia 2016 r. zmianie ulegnie rozkład jazdy linii tramwajowych i autobusowych wokół dworca Łódź Fabryczna.

Reklama

Aktualnie gościmy

Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.