9 stycznia Radni Rady Osiedla Nowosolna odwołali ze stanowiska przewodniczącej Ewę Świdzińską, jednak nowego przewodniczącego nie wybrano wcale.

Odwołanie dotychczasowej Przewodniczącej Rady Osiedla Nowosolna wzbudziło wiele emocji, radni dyskutowali nad tym wnioskiem ponad godzinę. Najpierw Świdzińska szczegółowo odpowiedziała na zarzuty, które znalazły się we wniosku o odwołanie, potem między radnymi wywiązała się burzliwa dyskusja. Ostatecznie, stosunkiem 8 głosów za i 6 przeciw, Ewa Świdzińska została odwołana ze stanowiska.

Wszystko było do przewidzenia, nie ma żadnej niespodzianki. Jako radna rady osiedla obiecuję mieszkańcom i wyborcom pracować najlepiej jak potrafię – komentuje Ewa Świdzińska, była już przewodnicząca Rady Osiedla Nowosolna. Zapytana o największy sukces, jaki osiągnęła rada pod jej kierownictwem, odpowiada krótko: – Sukcesem są wygrane konkursy i projekty. Monitoring czy park, który będzie robiony, to są bardzo wymierne, konkretne rzeczy dla mieszkańców.

Po odwołaniu Świdzińskiej radni zajęli się sprawą wyboru jej następcy, jednak nowy przewodniczący nie został wybrany. Podczas zebrania pojawiła się tylko jedna kandydatura – Piotra Pieroga, który sprawował funkcję przewodniczącego od początku kadencji obecnej rady do jesieni 2016 roku, kiedy uprzedzając odwołanie zrezygnował z funkcji. Głosowanie w tej sprawie podzieliło radę, gdyż Pieróg otrzymał 7 głosów za i 7 przeciw. Chwilowy impas sprawił, iż radni przełożyli kwestię wyboru nowego przewodniczącego na kolejne zebranie rady.

Zapytany o podtrzymanie kandydatury podczas kolejnego zebrania radny Piotr Pieróg odpowiada twierdząco. – Będą kandydować, bo lubię wyzwania. Chciałbym, żeby ze mną nie walczono, tylko znalazła się grupa, która podchwyci idee, pomysły i programy, które powinny być realizowane na terenie osiedla – mówi Pieróg. – Bedę przekonywać merytorycznie, poprzez program. Chcę pokazać, co w ramach środków, którymi dysponuje rada osiedla w porozumieniu z urzędem miasta, można zrobić i jak można te środki zaangażować, żeby trafiły w myśl naszych oczekiwań w duże realizacje inwestycyjne. Kluczowe kwestie to obwodnica, ulica Pomorska i Wiączyńska – dodaje radny.

Kolejne zebranie Rady Osiedla Nowosolna najprawdopodobniej odbędzie się dopiero w lutym.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here